Jedine láska

Česká kapela Mig21 s frontmanom a hercom Jiřím Macháčkom vydala na jeseň tohto roku nový album Džus nociVšetkých otcov, ktorí si už čo-to odžili, zaujme najmä posledná pesnička zaradená na tomto „disku“ s názvom Jedině láska.

Je to citlivá pieseň. Začíname na súde, už je po rozvodovom konaní, bývalá manželka vidí svojho na smrť unaveného a smutného „ex“, otca svojich piatich detí.

„Cítiš, že jste si blíž a že to sálá jak žhavá láva. Jedině láska vás vynese výš…“

Do tohto songu sa dá vcítiť veľmi ľahko. Nemusíte zažiť rozvodové konanie, nemusíte ani nikdy ísť na súd, ale občas to zaškrípe aj v normálnom, bežnom manželstve. Našťastie, prichádza odpustenie – a cítite, že ste si ešte bližšie, ako ste si boli predtým.

Sú však aj páry, ktoré to „úspešne“ dotiahnu pred slovutný súd. Rozdelia si život, majetok, deti.

Rozdelia si aj srdce?

Ak si správne spomínam na rozhovor s Jirkom Macháčkom v týždenníku Reflexk tejto piesni ho priviedli práve skúsenosti ostatných kamarátov, parťákov, rovesníkov, ktorí urobili tento nezmyselný krok smerom k rozvodu.

Jiří Macháček si ako autor piesne všíma, že rozvod veľakrát neznamená, že medzi mužom a ženou už nič nie je. Často je tam nielen smútok, bolesť, únava, ale práve … láska.

Tak prečo to ešte spolu neskúsiť?