Vyhnali ju na Zem. Skyva nahrala nový album Z exilu

Trinásť piesní o vyhnanstve, strachu i láske prináša košická rodáčka Zuzana Eperješiová vystupujúca pod menom Skyva. Na novom albume Z exilu predstaví duet so speváčkou Simou Magušinovou. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na ich prvý spoločný videoklip. Dočkajú sa už piateho októbra. 

Skyva

Skyva vydáva svoj druhý album päť rokov od svojho debutu Zrkadlo (2018)Speváčka je známa svojím hlbokým vzťahom k slovu a nebojí sa dotknúť ani citlivých tém. „Piesne pribúdali pozvoľna a po čase sa ukázalo, že ich spája téma (ne)dobrovoľných odchodov, (ne)možnosti vrátiť sa a niekam patriť. Jednoducho, sú spojené aspektmi vyhnanstva v rôznych formách a podobách,“ hovorí Skyva, ktorá práve v uplynulých rokoch sama zakúsila izolovanosť, odcudzenie či nemožnosť cestovať.

Pozvanie spolupracovať prijal operný spevák Marián Lukáč či populárna Sima Magušinová, ktorá spieva v duete Piaty živel. „My sme so Zuzkou boli pred rokom na Zbojníckej chate a tam sme to naplánovali. A teraz to vyšlo. Som veľmi vďačná, že môžem byť súčasťou tejto krásnej piesne s krásnym textom,“ povedala Sima Magušinová, ktorá nebude chýbať ani na slávnostnom uvedení nového albumu v košickom DKC Veritas už vo štvrtok 5. októbra.

Druhý album Skyvy zachováva aranžérsku pestrosť a dominanciu klavíra. Oproti debutu prešla najvýraznejšou zmenou zostava hudobníkov. Plný zvuk vyskladali Martin Janočko (bicie), Branislav Valanský (basgitara/kontrabas), Samuel Marinčák (gitara). Pridali sa Pavol Jeňo (trúbka), Ondrej Tkáč (ústna harmonika), Jana Ivanecká (violončelo) a ďalší.

zdroj: tlačová správa Skyva

foto: Barbora Likavská