Anjel fantázie

Anjel fantázie by nám pomohol, ako kreatívne a originálne riešiť všakovaké rodinné a osobné problémy. Myslíte si, že existuje?

Kedysi som čítal knihu Anselma Grüna o anjeloch. Nemecký benediktín ich chápe ako duchovné bytosti, ktoré sú ľuďom naporúdzi v mnohých životných situáciách.

“Mnohí z náš už zažili náhle osvietenie, keď v jednom okamihu zrazu získali nový pohľad na zamotanú životnú situáciu. Akoby sme nečakane zmúdreli. Alebo šokujúci moment odvrátenia nešťastia. Už-už vkročíme pod kolesá auta, no v poslednom okamihu nás akási sila zadrží.

Táto “akási sila” je anjel. Možno náš osobný anjel strážny. Možno anjel bdelosti či zdravia. Anjeli nám chcú pomáhať. Sú tu a čakajú na naše zavolanie. No my často o ich jestvovaní ani netušíme,” píše sa v popise knihy Anjeli pre život.

Zabudnite na Anjelov strážnych Aleny Heribanovej. Grün hovorí o anjelovi lásky, ticha, ale aj rozlúčenia alebo pomalosti.

Ak by som si mal vybrať, mohol by existovať ešte aj anjel “do každého počasia”. Anjel fantázie.

Takýto “posol Boží” by vedel z každej ťažkosti nájsť východisko. Pomohol by mi objaviť slová sily, podpory a útechy, keď márne tápam. Určite by mi poradil, ako neeskalovať napätie v rodine, ale stať sa “mierotvorcom”.

Posilňoval by moju fantáziu a predstavivosť, ako riešiť rozličné otázky: výchovu detí, nápady pre prácu, lepšie vzťahy.

Zrejme by našiel aj nový, kreatívny spôsob, ako v domácom rozpočte skôr znižovať náklady a radšej zvyšovať príjmy.

Na svojich anjelských krídlach by mi ukázal, že môžeme dosiahnuť aj to, čo sa zdá nepredstaviteľné či nemožné.

A povestné svetlo na konci tunela? To by bola baterka, ktorou svieti anjel fantázie. Jednoducho by len pripomínal, že neexistuje taký problém, ktorý by nemal aj riešenie.

Podľa mňa o pomoc anjela fantázie prosia spisovatelia, hudobníci či filmári. (Určite nie navonok, ale pekne doma, potichu.) Ale som presvedčený, že by sme sa ho nemali báť osloviť ani my. Nie som síce Anselm Grün, ale tuším, že takýto anjel je fantastický!

Písané pre blog Otcom.sk, publikované 30.12.2019. 

 

Ak sa vám moje články páčia a radi by ste ich čítali naďalej, vopred ďakujem za vašu podporu:

SK09 6500 0000 0036 5048 1508